سوالات استخدامی بانک صادرات

سوالات استخدامی بانک صادرات: بانک تجاری ایرانی است، که در سال ۱۳۳۱ توسط خانواده بلورفروشان و خانواده مفرح، با ۲۰ کارمند و ۳ مدیر ارشد، فعالیت خود را آغاز نمود. این بانک پس از انقلاب ۱۳۵۷ مصادره و به مالکیت دولت درآمد. پس از گذشت چند دهه، بخشی از سهام بانک در بورس واگذار شد. سینا فلاحیان با خرید سهمی به ارزش ۸۵ میلیارد تومان هم‌اکنون یکی از چند سرمایه‌گذار بزرگ بانک صادرات می‌باشد. میزان سرمایه‌های تخمین‌زده‌شده این بانک ۱٫۹ میلیارد دلار بر اساس آمارگیری سال ۱۳۹۶ برآورد شده‌است.

دانلود سوالات استخدامی بانک ها

این بانک نخستین شعبه بین‌المللی خود را در شهر هامبورگ، آلمان راه‌اندازی کرد. بانک صادرات در حال حاضر مالک شبکه‌ای از ۳٫۲۴۸ شعبه، با بیش از ۲۷٫۲۰۶ کارمند در سراسر ایران. همچنین دارای ۲۸ شعبه بین‌المللی در ۱۲ کشور جهان نیز می‌باشد. بانک صادرات ایران در حال حاضر عنوان گسترده‌ترین شبکه شعب بانکی ایران را با داشتن ۲٬۳۱۷ شعبه و واحد بانکی فعال در اختیار دارد.
سوالات استخدامی بانک صادرات
سوالات استخدامی بانک صادرات

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی بانک صادرات

معمولا بانک‌ها برای تامین نیروی انسانی خود در دوره‌های مختلف، اقدام به جذب نیرو می‌کنند. بانک صادرات نیز برای استخدام کادر اداری و اجرایی خود، آزمون استخدامی را برگزار می‌کند که داوطلبان پس از طی کردن مراحل ثبت‌نام در آزمون و سپس کسب نمره قبولی، به مصاحبه حضوری دعوت می‌شوند و در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی، شروع به کار می‌کنند. داوطلبان می‌توانند از طریق سایت این بانک به آدرس Bsi.ir اقدام به ثبت‌نام در آزمون استخدامی نمایند.

مراحل ثبت‌نام در آزمون استخدامی بانک صادرات

داوطلبان باید به سایت بانک صادرات به آدرس Bsi.ir مراجعه کرده و گزینه استخدام بانک صادرات را انتخاب کنند، سپس فایل عکس خود را بارگزاری کرده و فرم تقاضانامه ثبت‌نام را تکمیل کنند. سپس با خرید کارت اعتباری و دریافت شماره سریال آن، هزینه شرکت در آزمون استخدامی را پرداخت کرده، کد رهگیری را دریافت کنند و تا پایان آزمون نزد خود نگه دارند.

شرایط عمومی استخدام بانک صادرات

اعتقاد به دین اسلام یا یکی از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران
عدم سو پیشینه کیفری
برخورداری فرد از سلامت جسمی و‌ روانی و توانایی انجام کار در شغلی که در آن استخدام می‌شود.
عدم اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات
داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران
داشتن کارت پایان خدمت یا معافیت دائم قانونی دوره سربازی
عدم ممنوعیت استخدام در ارگان‌های دولتی به موجب رای مراجع ذیصلاح
متعهد بودن به نظام جمهوری اسلامی ایران و قبول داشتن قانون اساسی

شرایط اختصاصی استخدام بانک صادرات

محل تولد، صدور شناسنامه و اخذ مدرک تحصیلی، ملاک بومی بودن فرد می‌باشد.
فرد متقاضی باید مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی کامپیوتر و مهندسی فناوری اطلاعات از یکی از دانشگاه های شریف، امیر کبیر، خواجه نصیر‌الدین طوسی، علم و صنعت، تهران، شهید‌ بهشتی، علامه طباطبایی، تربیت مدرس، صنعتی اصفهان، فردوسی مشهد، شیراز، تبریز، گیلان و دانشگاه شهید چمران اهواز را داشته باشد.
حداقل معدل کل برای تمامی متقاضیان، ۱۶ است.
تاریخ صدور کارت معافیت دائم پزشکی یا پایان خدمت باید قبل از مهلت ثبت‌نام باشد.

تخصص‌ها و مهارت‌های لازم در رشته مهندسی کامپیوتر و مهندسی فناوری اطلاعات

DBA ( متخصص پایگاه داده و توسعه دهنده بانک اطلاعاتی)
مسلط بودن به WEB API,WEB SERVICE, SSIS, TSQL و آشنایی با تکنیک‌های performance optimization و مفاهیم مدیریت بانک‌های اطلاعاتی در SQL server .
WEB MASTER ( برنامه نویس و متخصص امنیت نرم افزار)، مسلط به مفاهیم امنیت نرم افزار و برنامه‌های کاربردی تحت وب و توانایی کار با WEB SERVICE, WEB API و RESTFUL

شرایط سنی داوطلبان استخدام بانک صادرات

داوطلبان استخدام در بانک صادرات در صورت داشتن مدرک کارشناسی باید حداکثر ۲۷ سال سن را داشته باشند و در صورت داشتن مدرک کارشناسی ارشد، باید حداکثر ۲۹ سال سن را دارا باشند.. بانک صادرات با رعایت شرایط و آیین نامه اداری و استخدامی از میان داوطلبان بومی مرد دارای مدرک تحصیلی دیپلم، افراد را برای تصدی شغل نگهبانی یا همیار حفاظت استخدام می‌کند.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی بانک صادرات

مدارک لازم برای استخدام در بانک صادرات به صورت زیر می‌باشد:
ارائه اصل شناسنامه به همراه کپی از تمامی صفحات
ارائه مدارک و سوابق تحصیلی
ارائه اطلاعات فردی
ارائه اطلاعات محل سکونت مانند ادرس، کد پستی و …
ارائه کارت ملی به همراه کپی پشت و رو
ارائه فایل اسکن شده عکس ۴*۳
ارائه کارت پایان خدمت یا معافیت دائم ( کارت پایان خدمت و معافیت دائم باید به صورت هوشمند باشد).

چگونه از زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی بانک صادرات مطلع شویم؟

بانک صادرات برای جذب نیرو برای کادر اداری و اجرایی خود، فراخوان استخدام را از طریق سایت این بانک به آدرس bsi.ir ارائه می‌دهد. داوطلبان استخدام در این بانک برای مطلع شدن از زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی، باید به سایتی که آدرس آن در بالا اشاره شد به صورت اینترنتی مراجعه کرده و از طریق فراخوان‌ها یا دانلود دفترچه عمومی و مطالعه آن، از شرایط و زمان و نحوه برگزاری آزمون مطلع شوند.

دفترچه عمومی شامل چه مواردی می‌شود؟

دفترچه عمومی بانک صادرات شامل مواردی چون شرایط عمومی و اختصاصی آزمون، زمان برگزاری آزمون، نحوه برگزاری آزمون، رشته‌ها و شغل های مورد نیاز جهت استخدام، نحوه دریافت کارت ورود به جلسه، نحوه تکمیل فرم تقاضانامه ثبت‌نام، امتیازات و سهمیه‌های در نظر گرفته شده، مدارک لازم برای ثبت‌نام، مراحل ثبت‌نام و زمان اعلام نتایج اولیه و نتایج نهایی می‌باشد.

معرفی منابع و نمونه سوالات عمومی و تخصصی جهت موفقیت در آزمون استخدامی بانک صادرات

منابع عمومی شامل دروسی چون ریاضی و آمار مقدماتی، مهارت های کامپیوتری، فناوری اطلاعات و مهارت‌های هفتگانه، زبان و ادبیات انگلیسی، زبان و ادبیات فارسی، هوش و توانمندی ذهنی، معارف اسلامی،اطلاعات عمومی و دانش و حقوق اساسی می‌باشد. منابع تخصصی نیز شامل حسابرسی، حسابداری بهای تمام شده، زبان تخصصی انگلیسی، بودجه، قانون مبارزه با پولشویی، مدیریت بازاریابی، آمار و‌ کاربرد آن در مدیریت، اصول مدیریت، مالیه عمومی، حسابداری مالی و مبانی سازمان و مدیریت است.

نحوه ورود به سامانه آزمون استخدامی بانک صادرات

متقاضیان جهت شرکت در آزمون استخدامی بانک صادرات، باید به سایت مختص به این بانک مراجعه کنند. این آزمون استخدامی در دو مرحله کتبی و مصاحبه حضوری و تایید پزشکی انجام می‌شود که افراد داوطلب پس از گرفتن نمره قبولی در آزمون کتبی و پذیرش در مصاحبه حضوری و پس از تایید واحد گزینش، در صورت دارا بودن شرایط عمومی و اختصاصی استخدام، می‌توانند کار خود را در عنوان شغلی مورد نظر شروع کنند.

نکته مهم درباره استخدام در بانک صادرات

از آنجایی که مهلت ثبت‌نام بانک صادرات تمدید نمی‌شود، توصیه می‌شود که داوطلبان در مهلت مقرر شده که در سایت خود بانک اعلام می‌شود، اقدام به ثبت‌نام نمایند. داوطلب اگر هر یک از شرایط استخدام را نداشته باشد، در هر مرحله از استخدام که باشد از ادامه مرحله محروم شده و وجه پرداختی او برای هزینه ثبت‌نام، قابل بازگشت نمی‌باشد.

مجموعه سوالات استخدامی بانک صادرات شامل : (همه سوالات دارای پاسخنامه میباشد)

مجموعه سوالات استخدامی بانک ها شامل : (همه سوالات دارای پاسخنامه میباشد)

 • سوالات ادبیات فارسی به همراه پاسخنامه 470 سوال
 • سوالات زبان انگلیسی به همراه پاسخنامه 464 سوال
 • سوالات احکام و معارف اسلامی به همراه پاسخنامه 770 سوال
 • سوالات دانش کامپیوتر و مهارت های هفتگانه (ICDL) به همراه پاسخنامه 455 سوال
 • سوالات دانش سیاسی و اطلاعات عمومی و دانش اجتماعی و تاریخی به همراه پاسخنامه 350 سوال
 • سوالات هوش و استعداد تحصیلی مقدماتی و پیشرفته به همراه پاسخنامه 470 سوال
 • سوالات آمار و ریاضی به همراه پاسخنامه 823 سوال

توجه : مجموعه سوالات شامل ویژگی های زیر میباشد

 • این مجموعه شامل سوالات آزمونهای گذشته، سوالات مشابه و پرتکرار آزمونهای برگزار شده میباشد.
 • سوالات چندین بار توسط تیم آموزشی و کارشناسی بررسی شده و عاری از خطا میباشد.
 • پاسخنامه سوالات در انتهای فایلها به منظور شبیه سازی آزمون به صورت جدولی میباشد و گزینه صحیح در صورت سوال علامت زده نشده است تا بتوانید میزان دقیق تسلط خود به مباحث را بسنجید.
 • بد نیست قبل از برگزاری آزمون نگاهی به نمونه سوالات بیندازیم و شانس قبولی خود را تا 80 درصد بالا ببریم.
 • درصورتیکه شما هم در آزمون استخدامی شرکت نموده اید، این نمونه سوالات منبع خوبی برای مطالعه هستند.

دانلود سوالات استخدامی بانک ها

keyboard_arrow_up

از آزمون استخدامی سال 1403 جا نمونید!!!

پکیج سوالات آزمون های استخدامی ادوار گذشته بهمراه پاسخنامه تشریحی …