سوالات استخدامی بانک اقتصاد نوین

سوالات استخدامی بانک اقتصاد نوین : بانک اقتصاد نوین، شرکت خدمات مالی و بانکداری ایرانی است، که در سال ۱۳۸۰ با سرمایه ۲۵۰ میلیارد ریال، به‌عنوان نخستین بانک خصوصی جمهوری اسلامی ایران است. بانک اقتصاد نوین در سال مالی ۱۳۹۱ با درآمدی بالغ بر ۳۵ هزار میلیارد ریال، به‌عنوان دهمین بانک بزرگ ایران برپایهٔ میزان درآمد، شناخته شد. این بانک همچنین در فهرست ۱۰۰ شرکت برتر ایرانی، رتبهٔ ۳۷ را به خود اختصاص داد. بانک اقتصاد نوین، نخستین ارائه‌دهندهٔ خدمات بانکداری اختصاصی در ایران بود. بانک اقتصاد نوین توسط شرکت توسعهٔ صنایع بهشهر پایه‌گذاری شد. بانک اقتصاد نوین اوّلین بار در تاریخ ۲۹ تا ۳۱ تیرماه سال ۱۳۸۰، براساس مجوزات مأخوذه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار، اقدام به پذیره‌نویسی سهام کرد. مجمع عمومی مؤسس بانک اقتصاد نوین در ۱۳ مرداد ۱۳۸۰ برگزار و در تاریخ ۲۰ مرداد همان سال، با سرمایهٔ اولیه به مبلغ ۲۵۰ میلیارد ریال در ادارهٔ ثبت شرکت‌ها و مؤسسات غیرتجاری تهران، تحت شمارهٔ ۱۷۷۱۳۲ به ثبت رسید.

سوالات استخدامی بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصادنوین در تاریخ 29 الی 31 تیرماه 1380 بر اساس مجوزات ماخوذه از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار، اقدام به پذیره نویسی سهام نمود.
مجمع عمومی موسس بانک اقتصادنوین در 13 مرداد 1380 برگزار و در تاریخ 20 مرداد همان سال، با سرمایه اولیه به مبلغ 250 میلیارد ریال در اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری تهران، تحت شماره 177132 به ثبت رسید.
پس از چند دوره افزایش سرمایه سنوات قبل، با اخذ مجوز از بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و سازمان بورس و اوراق بهادار و بر اساس مصوبه مجمع عمومی فوق العاده مورخ 22 اردیبهشت ماه 1399 بانک، افزایش سرمایه از مبلغ 13،131،000 میلیون ریال به مبلغ 30،425،734 میلیون ریال را از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی (زمین) محقق و در تاریخ 18 / 04 / 1399 نزد اداره ثبت شرکت ها و مؤسسات غیرتجاری تهران به ثبت رسید.

دانلود سوالات استخدامی بانک ها

نحوه ثبت‌نام آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین

بانک اقتصاد نوین یکی از مطرح ترین بانک‌های کشور می‌باشد که از طریق برگزاری آزمون به جذب نیروی جدید و مورد نیاز خود اقدام می‌کند. افرادی که واجد شرایط عمومی و اختصاصی استخدام در این بانک هستند، با مراجعه به سایت این بانک به آدرس enbank.ir اقدام به ثبت‌نام کرده و در آزمون استخدامی شرکت کنند. سپس با کسب نمره قبولی و قبول شدن در مصاحبه حضوری، و در صورت داشتن شرایط عمومی و اختصاصی بانک، در شغل‌های مورد نیاز بانک، شروع به کار کنند.

مراحل ثبت‌نام آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین

فرد متقاضی باید ابتدا وارد سایت بانک اقتصاد نوین به آدرس enbank.ir شده و سپس و بر روی گزینه مشاهده جزئیات و ثبت‌نام کلیک کند. سپس بعد از مطالعه جزئیات، گزینه درخواست همکاری را انتخاب کرده و کادر‌های خالی را با اطلاعات صحیح پر کند و هزینه ثبت‌نام در آزمون را پرداخت کرده و پس از اتمام مراحل ثبت‌نام، فرد متقاضی باید کد رهگیری را دریافت کرده و تا پایان آزمون نزد خود نگه دارد.

شرایط عمومی استخدام بانک اقتصاد نوین

فرد داوطلب برای استخدام در بانک اقتصاد نوین باید تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.
سو پیشینه کیفری نداشته باشد.
سابقه اعتیاد به مواد مخدر و استفاده از دخانیات را نداشته باشد.
هیچگونه تعهد خدمت به صورت پیمانی و رسمی در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی و وابسته به دولت نداشته باشد.
از سلامت جسمانی و روانی و توانایی انجام کار در شغلی که در آن استخدام می‌شود برخوردار باشد.
به دین اسلام یا یکی از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد داشته باشد.

شرایط اختصاصی استخدام بانک اقتصاد نوین

افراد متقاضی برای استخدام در بانک اقتصاد نوین، باید دارای حداقل معدل ۱۵ در مدرک کارشناسی و حداقل معدل ۱۴ در مقطع کارشناسی ارشد باشند.
داوطلب باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته‌های حسابداری، بانکداری، حقوق، علوم ریاضی، اقتصاد، مدیریت، مهندسی صنایع و مهندسی کامپیوتر، باشد.
استخدام افراد بومی در اولویت می‌باشد.
برای استخدام در شغل همیار حفاظت، مدرک دیپلم و فوق دیپلم، کارت پایان خدمت و حداقل ۱۷۵ سانتی متر قد مورد نیاز می‌باشد.

شرایط سنی داوطلبان استخدام بانک اقتصاد نوین

افراد متقاضی برای ثبت‌نام در آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین جهت استخدام در رده‌ها و موقعیت‌های شغلی مورد نیاز این بانک در رشته‌های مدیریت، مهندسی صنایع، اقتصاد، حسابداری، حقوق، علوم بانکی، مهندسی کامپیوتر، علوم ریاضی و آمار، در مقطع کارشناسی باید حداکثر ۳۱ سال سن و در مقطع کارشناسی ارشد حداکثر ۳۵ سال سن را دارا باشند.

مدارک لازم برای ثبت‌نام آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین

مدارک مورد نیاز برای استخدام در بانک اقتصاد نوین به شرح زیر می‌باشد:
ارائه فایل اسکن شده عکس پرسنلی
ارائه فایل اسکن شده تمامی صفحات شناسنامه
ارائه فایل اسکن شده پشت و روی کارت ملی
ارائه فایل اسکن شده اخرین مدرک تحصیلی
ارائه فایل اسکن شده کارت پایان خدمت یا معافیت دائم
ارائه کد پستی و آدرس محل سکونت

چگونه از زمان ثبت‌نام آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین مطلع شویم؟

معمولا بانک‌ها از طریق برگزاری آزمون، اقدام به جذب نیرو می‌کنند. اما در این میان بانک‌هایی نیز وجود دارند که علاوه بر برگزاری آزمون، از طریق دریافت رزومه داوطلبان، نیروی مورد نظر خود را جذب می‌کنند. بانک اقتصاد نوین هم جزو این دسته از بانک‌ها قرار دارد. داوطلبان می‌توانند با اطلاع داشتن از فراخوان‌های استخدامی بانک اقتصاد نوین از طریق سایت این بانک، در زمان مقرر از آزمون استخدامی و ارسال رزومه برای استخدام در رده‌ها و موقعیت‌های شغلی این بانک، مطلع شوند.

معرفی منابع و نمونه سوالات عمومی و تخصصی برای موفقیت در آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین

منابع عمومی این آزمون شامل دروسی از جمله معارف اسلامی( اقلیت‌های مذهبی موظف به پاسخگویی این سوالات نیستند)، زبان و ادبیات فارسی، ریاضی و آمار مقدماتی، هوش و توانمندی ذهنی، زبان انگلیسی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و قانون اساسی و فناوری اطلاعات و مهارت‌های هفتگانه می‌شود.
منابع تخصصی نیز شامل دروسی چون حسابداری صنعتی، حسابداری میانه، حسابداری شرکت‌ها، تئوری‌های مدیریت،اصول حسابداری، حسابرسی، اقتصاد خرد، اقتصاد کلان، علوم بانکی و بودجه می‌باشد.

نحوه ورود به سامانه آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین

ثبت‌نام آزمون استخدامی بانک اقتصاد نوین از طریق سایت این بانک به آدرس enbank.ir انجام می‌شود. متقاضیان برای استخدام در موقعیت‌های شغلی مختلف و‌ مورد نیاز این بانک باید در زمان مقرر با مراجعه به این سایت، مراحل ثبت‌نام را طی کرده و فرم ثبت‌نام را پر کنند. همچنین متقاضیان می‌توانند با ارسال رزومه خود، شانس خود را برای استخدام در این بانک، امتحان کنند.

مجموعه سوالات استخدامی بانک اقتصادنوین شامل : (همه سوالات دارای پاسخنامه میباشد)

مجموعه سوالات استخدامی بانکها شامل : (همه سوالات دارای پاسخنامه میباشد)

 • سوالات ادبیات فارسی به همراه پاسخنامه 470 سوال
 • سوالات زبان انگلیسی به همراه پاسخنامه 464 سوال
 • سوالات احکام و معارف اسلامی به همراه پاسخنامه 770 سوال
 • سوالات دانش کامپیوتر و مهارت های هفتگانه (ICDL) به همراه پاسخنامه 455 سوال
 • سوالات دانش سیاسی و اطلاعات عمومی و دانش اجتماعی و تاریخی به همراه پاسخنامه 350 سوال
 • سوالات هوش و استعداد تحصیلی مقدماتی و پیشرفته به همراه پاسخنامه 470 سوال
 • سوالات آمار و ریاضی به همراه پاسخنامه 823 سوال

توجه : مجموعه سوالات استخدامی بانکها شامل ویژگی های زیر میباشد

 • این مجموعه شامل سوالات آزمونهای گذشته، سوالات مشابه و پرتکرار آزمونهای برگزار شده میباشد.
 • سوالات چندین بار توسط تیم آموزشی و کارشناسی بررسی شده و عاری از خطا میباشد.
 • پاسخنامه سوالات در انتهای فایلها به منظور شبیه سازی آزمون به صورت جدولی میباشد و گزینه صحیح در صورت سوال علامت زده نشده است تا بتوانید میزان دقیق تسلط خود به مباحث را بسنجید.
 • بد نیست قبل از برگزاری آزمون نگاهی به نمونه سوالات بیندازیم و شانس قبولی خود را تا 80 درصد بالا ببریم.
 • درصورتیکه شما هم در آزمون استخدامی شرکت نموده اید، این نمونه سوالات منبع خوبی برای مطالعه هستند.

دانلود سوالات استخدامی بانک ها

keyboard_arrow_up

از آزمون استخدامی سال 1403 جا نمونید!!!

پکیج سوالات آزمون های استخدامی ادوار گذشته بهمراه پاسخنامه تشریحی …