معرفی کامل رشته مجموعه حقوق در آزمون کنکور مقطع کارشناسی ارشد:

به طور كلی هرگونه روابط اجتماعی كه آثار حقوقی در پی داشته باشد، به علم حقوق مربوط می‌شود. استقبال تحصیل در مقطع كارشناسی ارشد حقوق، با توجه به علاقه مردم به وكیل و یا قاضی شدن افزایش پیدا كرده است. نسبت تعداد شركت كنندگان در آزمون كارشناسی ارشد حقوق، به ظرفیت پذیرش این رشته بسیار بالا است و به همین دلیل برای قبولی در آزمون كارشناسی ارشد، باید آمادگی بسیار بالایی داشت.

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند به عنوان قاضی، دادیار، بازپرس در مراجع قضایی و یا به‌عنوان كارشناس حقوق در دفاتر اسناد و املاک و یا به عنوان سردفتر یا دفتریار در دفاتر اسناد رسمی مشغول به فعالیت شوند. عهده‌دار شدن وكالت اشخاص حقوقی و حقیقی، مشاوره در تنظیم قراردادها در موسسات خصوصی و دولتی از دیگر شغل‌هایی است كه فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد حقوق می‌توانند ‌اختیار كنند. البته اكثر شغل‌های فوق را با مدرک کارشناسی نیز می‌توان احراز نمود ولی با توجه به كثرت فارغ‌التحصیلان در دوره کارشناسی اكثر مراجع در شرایط یكسان اشخاصی با مدرک کارشناسی ارشد حقوق را به خدمت می‌گیرند.

موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) رشته مجموعه حقوق ( کد 1126) :

در گذشته فارغ‌التحصيلان رشته حـقوق حتي با مـدرك كارشناسي هم امـكان وارد شدن به بـازار كار را داشتند اما در حال حاضر با توجه به تعداد فارغ‌التحصيلان اين رشته در مقطع كارشناسي ارشد جستجوي كار دلخواه با مدرك كـارشناسي قدري سخت‌تر شده است. زمينه‌هاي شغلي كه داوطلبان رشته حقوق(کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری) مي‌توانند پس از فارغ‌التحصيلي و آزمون‌هاي مرتبط جذب آن شوند، قضاوت، وكالت و تأسيس دفتر اسناد رسمي و دفتر ازدواج و طلاق مي‌باشد.

حقوق خصوصی
حقوق بین‌الملل
حقوق جزا و جرم‌شناسی
حقوق عمومی
حقوق بشر
حقوق مالكیت فكری
حقوق محیط زیست
حقوق اقتصادی
حقوق تجارت بین‌الملل
معارف اسلامی و حقوق
حقوق ارتباطات
حقوق تجاری اقتصادی بین‌المللی
حقوق سردفتری اسناد رسمی
حقوق ثبت اسناد و املاک
حقوق اسناد و قراردادهای تجاری
حقوق حمل و نقل تجاری
فقه و حقوق خصوصی
حقوق کیفری اطفال و نوجوانان
مدیریت اصلاح و کیفرهای قضایی
فقه و حقوق جزا
مدیریت نظارت و بازرسی
مدیریت دادگستری
حقوق دادرسی اداری
حقوق خانواده
حقوق شرکت های تجاری
فقه و حقوق اقتصادی
حقوق نفت و گاز
حقوق مالی – اقتصادی
حقوق تجارت الکترونیکی
مدیریت ثبت اسناد و املاک
فقه و حقوق خانواده

موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) گرایش تجارت بین الملل:

امروز به دلیل این که بحث قراردادهای بین المللی مورد توجه زیادی قرار گرفته است، بازار کار گرایش تجارت بین الملل از وضعیت خوبی برخوردار است.

موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) گرایش حقوق تجاری اقتصادی :

حوزه اصلی بازارکار گرایش حقوق تجاری اقتصادی، تجارت بین الملل است که شما را در جایگاه کارشناس قرارداد نویسی در شرکت ها و موسسات حقوقی قرار می دهد.حوزه ی دیگر حقوق تجاری اقتصادی ، بازار سرمایه (بورس، نهادهای مرتبط با بورس، بانک) می‌باشد.

موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) گرایش حقوق ارتباطات:

بازار کار گرایش حقوق ارتباطات، در حوزه تخصصی وکالت و قضاوت مرتبط با دعاوی مربوط به وسایل ارتباطات جمعی و همچنین زمینه های نشر کتاب، آثار سمعی و بصری، برنامه های رایانه ای و تبلیغات بازرگانی می باشد.

ارگان هایی همانند وزارتخانه های فرهنگ و ارشاد اسلامی، پست و تلگراف و تلفن، سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، خبرگزاری جمهوری اسلامی، سازمان مدیریت و برنامه ریزی از دیگرحوزه‌های کاری حقوق ارتباطات می باشد.

موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) گرایش حقوق بشر:

فارغ التحصیلان رشته حقوق گرایش حقوق بشر می‌توانند به پژوهش و تدریس بپردازند.

موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) گرایش حقوق بین الملل:

ارگان های دولتی، متقاضی کارشناسی ارشد حقوق گرایش بین الملل هستند.

موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) گرایش جزا و جرم شناسی:

کارشناسی ارشد حقوق گرایش جزاو جرم‌شناسی به شما کمک خواهد کرد که به صورت تخصصی و حرفه ای به وکالت یا قضاوت در پرونده های کیفری بپردازید .

موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) گرایش حقوق خانواده:

طبیعتا ورود به دانشگاه علوم قضایی عموما برای آموزش و پرورش قضات است و افرادی که گرایش حقوق خانواده را انتخاب می کنند، آموزش های لازم را برای تبدیل شدن به یک قاضی خانواده می بینند و در آینده قاضی مجتمع های قضایی خانواده خواهند بود. بازار کار گرایش حقوق خانواده در حوزه تدریس و پژوهش نیز می باشد.

موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) گرایش‌های مدیریت ثبت اسناد و املاک ، حقوق سردفتری اسناد رسمی، حقو ق ثبت اسناد واملاک :

فارغ التحصیلان گرایش‌های مدیریت ثبت اسناد و املاک ، حقوق سردفتری اسناد رسمی، حقو ق ثبت اسناد و املاک می‌توانند در حیطه دادیار ،‌ کارشناس و مشاور حقوقی ، سردفتر، قاضی،وکیل مشغول به فعالیت شوند .

keyboard_arrow_up