معرفی کامل رشته حسابداری در آزمون کنکور مقطع کارشناسی ارشد:

حسابداری در واقع زبان بیان وضعیت مالی شركت‌ها و موسسات می‌باشد. حسابداری یك سیستم است كه در آن اصول و استانداردهای گزارشگری مالی، طبقه‌بندی، ثبت و خلاصه كردن اطلاعات مربوط به دوره‌های گذشته و حال شركت‌ها و همچنین برنامه‌ریزی برای آینده شركت‌ها با فراهم كردن اطلاعات لازم، صورت می‌گیرد. کارشناسی ارشد حسابداری از جمله رشته‌های پر طرفدار در ایران است، زیرا هر واحد اقتصادی كوچك و بزرگ نیاز به یك یا چند حسابدار دارد. فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد حسابداری از بازار كار خوبی برخوردار هستند و امكان ادامه تحصیل تا مقطع دكتری حسابداری در داخل كشور میسر می‌باشد.

گرایش‌ها و موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) رشته حسابداری (کد 1134) :

موقعیت‌های شغلی یک حسابدار در کشورها بسیار گسترده است، شرکت‌های خصوصی و دولتی، وزارت‌خانه‌های مختلف واحدهای تجاری، واحدهای صنعتی و شرکت‌های تولیدی، بانک‌ها، موسسات بیمه، سازمان حسابرسی، اداره بورس و اوراق بهادار، شرکت‌های کارگزاری خرید و فروش سهام از جمله مکان‌های فعالیت فارغ‌التحصیلان گروه حسابداری است.

حسابداري
حسابرسي
حسابداري مديريت
حسابداري بخش عمومي

موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) رشته حسابداری گرایش حسابداری، حسابرس، حسابداری بخش عمومی:

فارغ‌التحصیلان کارشناسی ارشد رشته حسابداری میتوانند بعنوان حسابرس یا مسئول حسابداری و امور مالی در مؤسسات و مشاغل مختلف مشغول بکار شود. همچنین برای گرایش حسابرسی، حسابرس مستقل جزو مشاغل پردرآمد جامعه است واز دیگر فرصت‌های شغلی این گرایش مشاغلی همچون حسابرس داخلی، حسابرس رعایت، مأمور نظارت بر کنترل انبار می باشد. در سایر موارد فارغ التحصلان رشته حسابداری می‌توانند جذب بانک‌ها و سایر موسسات دولتی و خصوصی شده و در واحد مالی مشغول به فعالیت شوند.

keyboard_arrow_up