معرفی کامل رشته زیست شناسی گیاهی:

علم زیست‌شناسی به عنوان یکی از علوم پایه‌ای، باعث پیشرفت و توسعه‌ی بسیاری از علوم دیگر می‌باشد. پیشرفت‌های مختلف در بعضی زمینه‌های ژنتیک، علوم پزشکی، روانشناسی، داروسازی، کشاورزی و … با پیشرفت‌های علم زیست‌شناسی اتفاق افتاده است.در رشته زیست شناسی گیاهی صرفاً مباحث مربوط به گیاهان بررسی می‌شود. به هر حال در این جهان صنعتی، ارزش مطالعات پیشرفته‌ی گیاه‌شناسی برای حفظ، توسعه و بهینه كردن پرورش و رشد گیاهان ضروری جلوه می‌كند. شناخت زندگی گیاهان و اندام‌های مختلف آن و بررسی اسامی و طبقه‌بندی گیاهان در این گرایش مورد مطالعه قرار می‌گیرد.

گرایش‌ها و موقعیت‌های شغلی و استخدامی ( بازار کار )رشته زیست شناسی گیاهی ( کد 1213) :

دانش آموختگان کارشناسی ارشد رشته زیست شناسی گیاهی با توجه به گرایش خود پس از فراغت از تحصیل می توانند در موسسات و مدارس مربوطه مشغول به فعالیت شوند.

گرایش‌های رشته زیست شناسی گیاهی:
فیزیولوژی
سیستماتیک و بوم شناسی
سلولی و تکوینی

گرایش‌ها و موقعیت‌های شغلی و استخدامی ( بازار کار ) رشته زیست شناسی گیاهی ( کد 1213):

فارغ‌التحصیلان این رشته می‌توانند در انواع موسسات تحقیقاتی و پژوهشی مشغول به كار شوند و این موسسات همواره سعی می‌كنند افرادی با دانش تخصصی (فارغ‌التحصیلان دوره فوق لیسانس یا دكترا) را استخدام كنند. البته بعضاً دیده می‌شود فارغ‌التحصیلان این گرایش به عنوان دبیر در مدارس و یا كارشناسان محیط زیست نیز جذب بازار كار می‌شوند.

keyboard_arrow_up