معرفی کامل رشته اقیانوس‌شناسی فیزیکی در آزمون کنکور مقطع کارشناسی ارشد:

درکارشناسی ارشد رشته اقیانوس‌شناسی فیزیکی دانش آموختگان قادر خواهند بود مهارت های علمی و عملی لازم را به گونه ای کسب نمایند که علاوه بر آمادگی برای تحصیلات در مقطع دکترا برای حل مسائل مطرح در فیزیک دریا به پژوهش و مطالعه بپردازند.نتایج این پژوهش ها می تواند کاربردهای مهمی نظیر پیش بینی امواج دریا و جذر و مد ، پیش بینی جریان های دریایی ، پیش بینی جریان های ساحلی برای استفاده در طراحی موج شکن ها و سکوهای دریایی ، گرفتن انرژی از دریا و موارد بی شمار دیگری داشته باشد. امروزه ، با توجه به کاهش روز افزون ذخایر مناطق خشکی نیاز بشر به محیط های دریایی روز به روز در حال افزایش است .

کشور ایران با توجه به مرزهای گسترده آبی که در شمال و جنوب دارد و لزوم بهره برداری از منابعی که در محیط های آبی موجود است ،نیازمند به بهره گیری از علم نوین اقیانوس‌شناسی فیزیکی می باشد.

گرایش‌ها و موقعیت‌های شغلی و استخدامی (بازار کار) رشته اقیانوس‌شناسی فیزیکی(کد 1217) :

با توجه به اهمیت رشته اقیانوس شناسی در بخش های مختلف و فعالیت های متنوعی که در این رشته وجود دارد باید گفت این رشته در ایران به طور کامل شناخته نشده است.

گرایش‌های کارشناسی ارشد اقیانوس‌شناسی فیزیک:

دینامیک اقیانوسی
موقعیت‌های شغلی و استخدامی(بازار کار)رشته اقیانوس‌شناسی فیزیکی گرایش دینامیک اقیانوسی
فارغ ­التحصیلان رشته اقیانوس­ شناسی می­توانند در مراکز پژوهشی یا سازمان­های مختلفی نظیر مرکز ملی اقیانوس شناسی، اداره کشتیرانی، اداره سواحل و بنادر، سازمان محیط زیست، سازمان شیلات، وزارت راه و ترابری، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت دفاع، سازمان هواشناسی و شرکت­های خدمات مهندسان مشاور فعالیت کنند.

keyboard_arrow_up