معرفی رشته بیوفیزیک (کد 2230) در مقطع دکتری:

بیوفیزیک مطالعه پدیده ها و فرایندهای فیزیکی در موجودات زنده، در مقیاس مولکول ها، سلول ها، بافت ها و ارگانیسم ها است. دانشجویان دکتری رشته بیوفیزیک از اصول و روش های فیزیک برای درک سیستم های بیولوژیکی استفاده می کنند و با به كارگيري قوانين حاكم بر علم فیزیک به مطالعه چگونگي كاركرد موجودات زنده مي پردازند.

هدف از تحصیل رشته بیوفیزیک (کد 2230) در مقطع دکتری:

دانشجویان مقطع دکتری رشته بیوفیزیک باید با آشنایی و تسلط بر مباحث مختلف بیوفیزیک مانند پروتئین ها، غشاها، روش های آزمایشگاهی و آشنایی با قوانین فیزیکی، سیستم های زیستی را بررسی کرده و با نوآوری و تولید دانش فنی به گسترش مرزهای دانش بیوفیزیک کمک کنند.

آینده شغلی و بازار کار مربوط به فارغ ­التحصیلان رشته بیوفیزیک (کد 2230) در مقطع دکتری (اعم از شغل ­های دولتی و خصوصی و اجرایی):

فارغ التحصيلان مقطع دکتری رشته بيوفيزيك، علاوه بر دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالي مي توانند در مراكز تحقيقات نظیر انستيتو پاستور، مركز تحقيقات ژنتيك و تكنولوژي زيستي، مركز تحقيقات غدد درون ريز و متابوليسم، مركز تحقيقات پليمر و … مشغول به كار شوند.

توضیحی در رابطه با تعداد کل واحدهایی که در مقطع دکتری رشته بیوفیزیک (کد 2230) باید گذرانده شود (واحدهای تئوری و دوره مربوط به انجام رساله):

دوره دکتری رشته بیوفیزیک شامل 20 واحد تئوری و 24 واحد مربوط به رساله است شیمی فیزیک پروتئین، مباحثی پیشرفته در بیوفیزیک، مباحثی پیشرفته در بیوفیزیک پرتوی، زیست شناسی محاسباتی، پديده هاي انتقال در سيستم هاي زنده، طيف سنجي در زيست شناسي، حسابگري بيولوژيكي، ميانكنش هاي بيوماكرومولكول ها، فيزيك اسيدهاي نوكلئيك، الگوهاي رياضي در مسائل زيستي.

keyboard_arrow_up