استخدام نیروی دریایی ارتش

نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به‌اختصار نداجا یکی از چهار نیروی زیر مجموعه ارتش جمهوری اسلامی ایران است، که مسئولیت حفاظت و نگهبانی از آب‌های سرزمینی ایران در دریای عمان و دریای خزر را برعهده دارد. آغاز ثبت‌نام استخدام درجه‌ داری نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران هر سال انجام می پذیرد.

تاریخچه نیروی دریایی

به لحاظ موقعیت استراتژیک و تاریخی خلیج فارس به عنوان یکی از اولین دریاهای محصور شناخته شده جهان، امنیت این دریا هرازگاهی مورد نظر یکی از پادشاهان ایران قرار می‌گرفته‌است. اولین گزارش از یک نیروی دریایی مجهز محلی در ایران، مربوط به دوران انوشیروان است، که به قصد تسخیر عربستان، نیروی دریایی عظیمی را در ابوله، واقع در اروندرود تجهیز نمود و با آن به عدن، در دریای سرخ رسید و آن را مسخر خویش ساخت. البته تا پیش از آن و در لشکر کشی‌های هخامنشیان به اروپا نیز گاه ذکری از نیروی دریایی قوی ایران شده‌است.

دانلود سوالات استخدامی نیروی دریایی ارتش

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش

نیروی دریایی ارتش به منظور جذب نیرو و تکمیل کادر انسانی خود از میان افراد واجد شرایط ورود به سازمان های نظامی در شغل های اداری، افسر پیمانی و کارمند علمی و تجربی، آزمون استخدامی را برگزار می کند.
این آزمون از طریق پرتال اطلاع رسانی ارتش برگزار می شود. افراد باید به صورت حضوری در دفاتر گزینش نیروی دریایی برای شرکت در آزمون و استخدام ثبت نام کنند. هم چنین افراد داوطلب می توانند از طریق دانشگاه افسری، ثبت نام استخدامی را انجام دهند.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش

ثبت نام از طریق دانشگاه افسری نیز انجام می شود. به این صورت که فرد با در نظر گرفتن شرایط، یکی از شغل های اعلام شده را انتخاب کرده و ثبت نام می کند.
ثبت نام نیز از طریق سایت گزینش ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام می شود که متقاضی پس از خرید کارت و ثبت نام اینترنتی از طریق سایت، در موعد مقرر کارت ورود به جلسه را دریافت کرده و در امتحان کتبی حضور می یابند. پس از اعلام نتایج و کسب نمره لازم در آزمون کتبی، فرد برای مصاحبه دعوت می شود.

امتیازات استخدامی نیروی دریایی ارتش

افراد می توانند به صورت شبانه روزی در دوره های آموزش در تمامی آموزشگاه ها، شرکت کنند.
کلیه هزینه ها و مخارج داوطلبان به عهده نیروی دریایی ارتش می باشد.
تامین وسایل کمک آموزشی، خوراک، پوشاک و بهداشت و‌ درمان به عهده نیروی دریایی است.
امکان ترفیع گرفتن پس از إتمام دوره های آموزشی وجود دارد.
پذیرفته شدگان می توانند از تسهیلات موجود در این سازمان مانند وام، کارت اعتباری حکمت و دیگر خدمات تسهیلاتی برخوردار شوند.

شرایط عمومی استخدام نیروی دریایی ارتش

متقاضی تابعیت جمهوری اسلامی ایران را داشته باشد.
به دین اسلام یا یکی از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، اعتقاد داشته باشد.
سو پیشینه کیفری نداشته باشد.
سابقه اعتیاد به مواد مخدر یا استفاده از دخانیات را نداشته باشد.
در هیچ یک از ارگان ها و سازمان های دولتی مشغول به کار نبوده و تعهد خدمت به آنها نداشته باشد.
آقایان باید کارت پایان خدمت سربازی یا معافیت دائم را داشته باشند.
سلامت جسمانی و روانی و توانایی انجام کار در شغلی که در آن استخدام می شود را دارا باشد.

شرایط اختصاصی استخدام نیروی دریایی ارتش

متقاضی باید تعهد محضری مبنی بر پرداخت ۲ برابر هزینه دوره های آموزشی، در صورت استعفا یا اخراج بنابر قوانین و‌ مقررات ارتش، ارائه دهد.
مدرک تحصیلی دیپلم یکی از رشته های نظری، فنی حرفه ای و دریا نوردی و رشته های مهارتی کاردانش، به جز رشته های شاخه کشاورزی و زیر مجموعه را دارا باشد.
حداقل معدل ۱۳ برای دیپلم را داشته باشد.
در آزمون ورودی، معاینات پزشکی و مقاومت جسمانی قبول شود.
امکان استخدام افرادی که دارای معافیت پزشکی خدمت سربازی هستند، وجود ندارد.

شرایط سنی داوطلبان استخدام نیروی دریایی ارتش

برای استخدام در نیرویی دریایی ارتش و شرکت در آزمون استخدامی، افراد واجد شرایط باید حداقل ۱۷ سال سن داشته باشند.
در صورت انجام خدمت سربازی، مدت خدمت ضرورت به حداکثر سن مجاز افزوده می شود.
ملاک محاسبه سن، تاریخ شروع ثبت نام است.
فرزندان شهدا، جانبازان از کار افتاده کلی و آزادگان، از شرط سنی معاف هستند.
برای کارمندان تجربی حداکثر ۲۸ سال سن، برای داوطلبان افسری پیمانی و کارمندی علمی با مدرک کارشناسی حداکثر ۲۸ سال سن و با مدرک کارشناسی ارشد، حداکثر ۲۹ سال سن قابل قبول می باشد.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش

فایل اسکن شده عکس ۴*۳
اصل شناسنامه به همراه کپی
اصل کارت ملی به همراه کپی
اصل مدرک دیپلم یا گواهی موقت دیپلم
اصل ریز نمرات دیپلم
خانواده های درجه یک شهدا، جانبازان و آزادگان و فرزندان کارکنان نیروهای مسلح، هنگام ثبت نام باید اصل نامه معتبر از سازمان مربوطه را برای برخورداری از امتیازهای مصوب، ارائه دهند.
اصل نامه اشتغال به خدمت از کانون بازنشستگان والدین جهت استخدام فرزندان کارکنان نیروهای مسلح.

چگونه از زمان ثبت نام استخدام نیروی دریایی ارتش مطلع شویم؟

افراد داوطلب برای شرکت در آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش و استخدام در عناوین مختلف شغلی این سازمان، برای اطلاع از زمان بندی آزمون باید به سایت اطلاع رسانی استخدام ارتش مراجعه کرده و پس از اطلاع از زمان آن، مدارک خود را جهت ثبت نام، به صورت حضوری به یکی از مراکز گزینش سنجش که توسط این سازمان اداره می شود، ارائه نموده و ثبت نام خود را تکمیل کنند.

منابع سوالات استخدامی نیروی دریایی

معرفی منابع و‌ نمونه سوالات عمومی و تخصصی برای موفقیت در آزمون استخدام نیروی دریایی ارتش

منابع عمومی آزمون استخدامی ارتش شامل: زبان و ادبیات فارسی، هوش و توانمندی ذهنی، زبان و ادبیات انگلیسی، ریاضی و آمار مقدماتی، معارف اسلامی و اطلاعات عمومی و اجتماعی می باشد.
منابع تخصصی بنابر بر رشته های مورد نیاز آزمون از جمله رشته های انسانی، ریاضی، تجربی، فنی حرفه ای و رشته های مهارتی کاردانش، متفاوت می باشد.

نحوه ورود به سامانه آزمون استخدامی نیروی دریایی ارتش

متقاضیانی که تمایل به استخدام در نیروی دریایی ارتش در شغل های تفنگ دار دریایی، مهندسی کشتی، مدیریت و کمیسر دریایی، مهندسی ناوبری، فرماندهی کشتی و الکترونیک و مخابرات دریایی را دارند را دارند، باید در زمان مقرر شده به صورت حضوری به یکی از مراکز گزینش ارتش مراجعه نمایند و مدارک خود را ارائه دهند. پس از طی کردن مراحل، داوطلبان برای شرکت در آزمون باید آماده شوند که زمان برگزاری آن از طریق سایت aja.ir اعلام می شود. مدارک حتما باید به صورت حضوری ارائه شود.