استخدام شرکت پتروشیمی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران، شرکت دولتی صنایع شیمیایی و پتروشیمی ایرانی است، که زیر مجموعه‌ای از وزارت نفت ایران می‌باشد. این شرکت وظیفه مدیریت و گسترش عملیات صنایع شیمیایی و پتروشیمیایی کشور را برعهده دارد. این شرکت در سال ۱۳۴۳ توسط شرکت ملی نفت ایران، تحت عنوان «واحد تولیدی کود شیمیایی شیراز» تأسیس شد و هم‌اکنون پس از شرکت سابک دومین تولید کنندهٔ محصولات پتروشیمی در خاورمیانه می‌باشد. همچنین سوالات آزمون استخدام پتروشیمی در آزمون آنلاین موجود می باشد.

مالک این شرکت دولت ایران است و با وجود داشتن پیشوند ملی، هیچگاه همه یا حتی بخشی از سهام شرکت صنایع پتروشیمی و ۳ شرکت دیگر تابعه وزارت نفت ایران، به‌شکل سهام عدالت یا عرضه اولیه در بورس، در اختیار مردم ایران قرار نگرفته‌است.

تاریخچه استخدام شرکت پتروشیمی

شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بهره‌برداری از واحد تولید کود شیمیایی شیراز، در سال ۱۳۴۲ در مرودشت آغاز به کار کرد. این شرکت با گسترش صنعت در قالب سه طرح عمرانی، در فاصله سال‌های ۱۳۴۲ تا ۱۳۶۵ مرحله توسعه نخستین خود را پشت سر گذاشت. فعالیت این شرکت در زمینه تولید کود شیمیایی و مواد اساسی پتروشیمیایی و شیمیایی باعث خودکفایی ایران از مواد نامبرده شد. راه‌اندازی مجتمع‌های پتروشیمی گوناگون مانند: فارابی، خارک، پاسارگاد، کربن اهواز، رازی (شاپور سابق) و طرح‌های توسعه پتروشیمی شیراز، از اقدامات این شرکت در مرحله گسترش آغازین خود بوده‌است.

دانلود سوالات استخدام شرکت پتروشیمی

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی پتروشیمی

در کشور ما صنعت مورد بحث، به علت دارا بودن منابع نفت و گاز فراوان، یکی از پر بازده ترین بنگاه های اقتصادی کشور می باشد. استخدام در این صنعت، سالانه یکبار برای ثبت نام فارغ التحصیلان مقاطع مختلف دانشگاهی صورت میپذیرد. داوطلبان برای ثبت نام در هر یک از رشته های شغلی این آزمون استخدامی، باید شرایط عمومی و اختصاصی تعیین شده را داشته باشند.

ثبت نام از طریق سایت

داوطلبان برای ثبت نام در هر یک از شرکت های پتروشیمی، باید به سایت مخصوص خود آن شرکت مراجعه کرده و پس از پر کردن فرم، به مرحله دوم که انجام آزمون استخدام است، بپردازد. اگر داوطلب در آزمون کتبی، نمره مورد نظر را کسب کند، به مرحله بعد جهت انجام مصاحبه تخصصی، دعوت میشود.

مراحل ثبت نام تا پذیرش نهایی

۱: مراجعه به سایت شرکت پتروشیمی مورد نظر و مطالعه دقیق شرایط درج شده در آن و آماده نمودن مدارک مورد نیاز.
۲: ثبت نام و اخذ کد رهگیری
۳: اخذ کارت ورود به جلسه
۴: حضور در محل برگزاری آزمون طبق برنامه و زمان مشخص شده
۵: دریافت نتیجه آزمون از طریق سایت ثبت نام
۶: حضور در جلسات مصاحبه تخصصی، در صورت قبولی در آزمون
۷: حضور در جلسات مصاحبه روانشناسی
۸: حضور در جلسات معاینه طب صنعتی
۹: تکمیل پرونده
۱۰: بستن قرارداد، شروع به کار و آموزش های بدو استخدام

دفترچه آزمون استخدامی پتروشیمی

مطالعه دفترچه آزمون استخدامی شرکت پتروشیمی، یکی از موارد مهم به هنگام ثبت نام بوده، که شامل مواردی همچون شرایط عمومی و اختصاصی شرکت مورد نظر، شرایط بومی داوطلبان، نحوه برگزاری آزمون استخدام و محل برگزاری آزمون و میزان حداقل قبولی ها می باشد. این دفترچه را میتوان از سایت مورد نظر شرکت استخدامی، دریافت کرد.

رشته های مورد نیاز استخدام صنعت پتروشیمی

مهندسی پلیمر، مهندسی نفت، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی کنترل و ابزار دقیق، مهندسی کامپیوتر، مهندسی شیمی، مهندسی متالوژی، بهداشت محیط، مدیریت بحران، حسابداری، مهندسی صنایع، مدیریت بازرگانی، مدیریت صنعتی و حقوق از جمله رشته های قابل قبول و‌ مورد نیاز برای استخدام در شرکت های پتروشیمی می باشند.

شرایط عمومی استخدام پتروشیمی

متقاضی باید تابعیت ایرانی داشته باشد و از قانون اساسی جمهوری اسلامی پیروی کند.
مشغول به کار به صورت آزمایشی و رسمی در هیچکدام از واحد های تابعه صنعت پتروشیمی و سازمانها و‌ موسسات دولتی و مراکز وابسته به آن نباشد.
داوطلبان آقا، کارت پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت دائم را داشته باشند.
دارای سلامت جسمی و روانشناختی، به تاییدیه سازمان وزارت بهداشت باشد.
عدم سو پیشینه کیفری را دارا باشد.
سابقه اعتیاد به مواد مخدر و دخانیات را نداشته باشد.
گواهینامه موقت فارغ التحصیلی یا دانش نامه پایان تحصیلات را داشته باشد.

شرایط اختصاصی استخدام پتروشیمی

تمامی سازمان ها برای استخدام، علاوه بر شرایط عمومی که تقریبا برای تمامی ارگانها یکسان میباشد، برخی شرایط اختصاصی هم دارند. این شرایط برای صنعت پتروشیمی، عبارتند از:
داوطلب، باید مدرک تحصیلی متناسب با نیاز مندی های نیروی انسانی شرکت مورد نظر را، داشته باشد.
مدرک تحصیلی مورد تایید وزارت علوم را داشته باشد.
برای مقطع کارشناسی ارشد حداقل معدل ۱۶، کارشناسی حداقل معدل ۱۵ و کاردانی حداقل معدل ۱۴ را، دارا باشد.
عدم اشتغال به تحصیل و همچنین نداشتن تعهد انجام کار در سایر سازمانها و ارگان های دولتی را داشته باشد.

شرایط سنی داوطلبان استخدام پتروشیمی

حداکثر سن، برای داوطلبان مقطع کارشناسی ۳۳ سال سن و مقطع ارشد ۳۵ سال سن می باشد.
مطابق مدت زمان خدمت سربازی ( برای آقایان)، به حداکثر سن داوطلب اضافه می شود.
با استخدام خانواده شهدا، آزادگان و‌ جانبازان، به میزان ۳ سال به حداکثر سن استخدامی آنها، اضافه می شود.
با ارائه گواهی سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی و در زمینه نفت و‌ گاز و پتروشیمی، حداکثر به میزان ۵ سال به حداکثر سن استخدامی این اشخاص، افزوده می شود.

امتیازات ویژه برای متقاضیان بومی

امتیازات در نظر گرفته شده برای متقاضیان بومی، صرفا در مرحله آزمون کتبی می باشد. بومی به متقاضیانی گفته می شود که، یا متولد یکی از شهرستان های استانی باشند که شرکت در آن تاسیس شده، یا مدرک تحصیلی مقطع دیپلم خود را از یکی از این شهرستان ها، دریافت کرده باشند.

مدارک لازم برای ثبت نام آزمون استخدامی پتروشیمی

همانگونه که داوطلبان برای استخدام در یک شرکت باید تمامی شرایط عمومی و اختصاصی مربوطه را داشته باشند، برای ثبت نام آزمون استخدامی نیز، مدارکی را باید ارائه دهند.
این مدارک عبارتند از:
تصویر صفحات شناسنامه.
تصویر کارت پایان خدمت یا معافیت دائم آقایان.
یک قطعه عکس ۴*۳ با ذکر نام و‌ نام خانوادگی پشت آن.
اصل فیش بانکی مبلغ واریز شده بابت ثبت نام.
تصویر مدرک معتبر تحصیلی.
تصویر کارت ملی پشت و رو.

چگونه از زمان ثبت نام استخدام پتروشیمی مطلع شویم؟

صنعت نامبرده در ایران، دارای شرکت های مختلفی از جمله پتروشیمی تبریز، أصفهان، آبادان، پارس، تخت جمشید، خارک، جم، خراسان، شازند، شیراز، زاگرس، دماوند، سبلان و … می باشد که هر کدام از این شرکت ها سایت مخصوص خود را دارا می باشند. داوطلبان برای اطلاع از شرایط و زمان ثبت نام و سمت های شغلی مورد نظر هرکدام، باید به سایت خود آن شرکت از طریق موتور جست و‌ جو‌ گر گوگل مراجعه کرده و اطلاعات مورد نظر خود را کسب نمایند.

معرفی منابع و‌ نمونه سوالات عمومی و تخصصی برای موفقیت در آزمون استخدام پتروشیمی

نمونه سوالات عمومی صنعت پتروشیمی، از جمله مهارت های icdl و کامپیوتری، ادبیات فارسی و آیین نگارش، زبان انگلیسی عمومی و‌ هوش و توانمندی های ذهنی و سوالات تخصصی آن شامل دروس تخصصی برای رشته های صنایع شیمیایی، ترمودینامیک، مکانیک سیالات، اصول صنایع شیمیایی، مواد معدنی صنعتی، اصول حفاظت محیط زیست و … می باشد که میتوان به کتاب هایی از جمله کتاب جامع ترین بانک سوالات استخدامی شیمی، بانک سوالات عمومی و تخصصی آزمون استخراجی وزارت نفر و دیگر کتاب های مربوطه اشاره کرد.

نحوه ورود به سایت استخدام شرکت پتروشیمی

داوطلبان و علاقه مندان دارای شرایط برای استخدام در شرکت های پتروشیمی، باید سامانه رسمی شرکت مد نظر خود، برای استخدام را، از طریق گوگل جست و‌ جو‌ کرده و‌تمامی اطلاعات لازم از جمله زمان ثبت نام، مدارک مورد نیاز، شرایط اختصاصی شرکت، دفترچه آزمون استخدامی و … را از داخل سایت به دست بیاورند.

دانلود سوالات استخدام شرکت پتروشیمی

keyboard_arrow_up