استخدام ریاست جمهوری

رئیس‌ جمهور ایران، عالی‌ترین مقام رسمی کشور ایران بعد از رهبر است که با رای مردم از میان نامزدان تأیید صلاحیت شده توسط شورای نگهبان انتخاب می‌شود. مطابق با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، رئیس‌جمهوری مسئولیت اجرای قانون اساسی و ریاست قوهٔ مجریه را عهده‌دار است. امضای عهدنامه‌ها، موافقت‌نامه‌ها و مسائل مربوط به دیگر کشورها و سازمان‌های بین‌المللی، برنامه‌ریزی ملی، بودجه و وظیفه برخی از گماشتن‌های دولتی، مانند گماشتن وزیران، استانداران و سفیران تابع تصدیق مجلس شورای اسلامی، از جملهٔ وظایف رئیس‌جمهوری است. همچنین رئیس‌جمهوری در ایران رئیس شورای عالی امنیت ملی، رئیس شورای عالی انقلاب فرهنگی و رئیس شورای عالی فضای مجازی نیز هست. استخدام ریاست جمهوری توسط سازمان سنجش صورت می گیرد.

نحوه ثبت نام آزمون استخدامی نهاد ریاست جمهوری

سازمان تحقیقاتی وابسته به نهاد ریاست جمهوری برای تامین نیروی انسانی ماهر و‌ مورد نیاز خود، از طریق سایت سنجش و آموزش کشور، اقدام به برگزاری آزمون استخدامی می کند. داوطلبان واجد شرایط در ثبت نام آزمون، باید در زمان اعلام شده به سایت سنجش مراجعه کرده و مراحل مربوط به ثبت نام را طی کند. همچنین متقاضیان باید اطلاعیه های منتشر شده در سایت را به دقت مطالعه کرده تا از جزییات آزمون با خبر شوند.

مراحل ثبت نام آزمون استخدامی نهاد ریاست جمهوری

متقاضیان استخدام نهاد ریاست جمهوری و شرکت در آزمون استخدامی، ابتدا باید وارد سایت سنجش و آموزش کشور شده و گزینه سایر آزمون های استخدامی را انتخاب کنند. سپس با دانلود دفترچه و‌ مطالعه موارد درج شده در آن و کسب اطلاعات مورد نیاز درباره آزمون، اقدام به پرداخت هزینه ثبت نام از طریق خرید کارت اعتباری نموده و با دریافت شماره سریال کارت اعتباری، به تکمیل فرم ثبت نام و اطلاعات فردی بپردازند. پس از انجام تمامی این مراحل، با تایید آنها، مرحله ثبت نام را تکمیل می کنند.

دانلود سوالات استخدامی نهاد ریاست جمهوری

شرایط عمومی استخدام نهاد ریاست جمهوری

داشتن تابعیت جمهوری اسلامی ایران.
اعتقاد داشتن به دین اسلام یا یکی از ادیان پذیرفته شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران.
داشتن کارت پایان خدمت و معافیت دائم پزشکی برای آقایان.
نداشتن تعهد به خدمت به ارگان های دولتی و مشغول به کار نبودن در هیچ کدام از آن ها.
عدم اعتیاد به مواد مخدر و استفاده از دخانیات.
دارا بودن سلامت جسمانی، روانی و توانایی انجام کار در شغلی که داوطلب در آن استخدام می شود.
به قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باور داشته باشد و آن را نفی نکند.

شرایط اختصاصی استخدام نهاد ریاست جمهوری

متقاضی باید حداکثر ۴۵ سال سن داشته باشد.
متقاضی با مدرک فوق لیسانس باید دارای حداقل معدل ۱۴ باشد.
شرایط لازم برای احراز شغل مورد نظر و‌ مندرج در جدول را داشته باشد.
ممنوعیت استخدام در ارگان ها و سازمان های دولتی به موجب رای مراجع ذیصلاح را نداشته باشد.
متقاضی پس از قبول شدن در آزمون کتبی و‌ پشت سر گذاشتن مصاحبه حضوری و تایید صلاحیت، به مدت ۸ سال تعهد کاری در نهاد ریاست جمهوری را داشته باشد.
متقاضی مسلط به زبان خارجه باشد.

امتیازات و سهمیه های در نظر گرفته شده استخدام نهاد ریاست جمهوری

سهمیه ۲۵٪ شامل ایثارگران، جانبازان، آزادگان، همسر و فرزندان شهدا و آزادگان دارای یک سال و بالای یک سال اسارت و پدر و مادر و خواهر و برادر شهید می باشد.
سهمیه ۵٪ شامل رزمندگان و همسر و فرزندان آنان، با سابقه حداقل ۶ ماه حضور داوطلبانه در جبهه، فرزندان جانبازان ۲۵٪ و فرزندان آزادگان کمتر از یک سال اسارت می باشد.
سهمیه معلولین که داوطلب معلول باید گواهی تایید از سازمان بهزیستی کشور را داشته باشد. ۳٪ از ظرفیت آزمون به این سهمیه تعلق میگیرد.

شرایط سنی داوطلبان استخدام در نهاد ریاست جمهوری

متقاضی حداکثر ۴۵ سال سن داشته باشد.
جانبازان، آزادگان، فرزندان شهدا، جانبازان ۲۵٪ و بالاتر و فرزندان آزادگان یک سال اسارت و بالاتر، معاف از شرط سنی اند.
متقاضیانی که در جبهه حضور داوطلبانه داشته اند، به میزان مدت حضور در جبهه، بستری یا استراحت پزشکی، به حداکثر سن مجاز افزوده می شود.
داوطلبانی که به صورت غیر رسمی در سازمانهای دولتی و نهاد های وابسته به آن مشغول به کار بودند، به میزان خدمت غیر رسمی آن ها، به سقف سنی مجاز افزوده می شود.

مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون استخدامی نهاد ریاست جمهوری

داوطلبان ثبت نام در آزمون استخدامی نهاد ریاست جمهوری، برای استخدام در این سازمان باید مدارک زیر را ارائه دهند:
فایل اسکن شده عکس ۴*۳
اصل شناسنامه به همراه کپی از تمام صفحات
اصل کارت ملی به همراه کپی از پشت و‌ رو
کارت پایان خدمت یا معافیت دائم پزشکی به همراه کپی
مدرک و سوابق تحصیلی
تکمیل فرم ثبت نام اینترنتی

چگونه از زمان ثبت نام استخدام در نهاد ریاست جمهوری

متقاضیام ثبت نام در آزمون استخدامی و علاقه مندان به استخدام در نهاد ریاست جمهوری، برای اطلاع از زمان ثبت نام آزمون استخدامی باید به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و با دریافت دفترچه عمومی استخدام، زمان و‌ نحوه برگزاری آزمون و‌ همچنین شرایط برگزاری آزمون را مطالعه کرده و پس از تکمیل مدارک خود و اطلاع از تمامی شرایط، اقدام به ثبت نام در آزمون استخدامی نمایند.

دفترچه عمومی استخدام نهاد ریاست جمهوری شامل چه مواردی می شود؟

دفترچه عمومی استخدام که آنرا باید از سایت سازمان سنجش دانلود کنید شامل موارد مهمی از جمله: آدرس سایت ثبت نام آزمون استخدامی، مدارک لازم برای ثبت نام در آزمون، سهمیه های در نظر گرفته شده، نحوه دریافت کارت آزمون، مهلت شروع و‌ پایان زمان ثبت نام، منابع مورد نیاز جهت شرکت در آزمون، شرایط عمومی و‌ اختصاصی، نحوه برگزاری آزمون و جزییات مصاحبه حضوری و اعلام نتایج اولیه و نتایج نهایی، است.

دانلود سوالات استخدامی نهاد ریاست جمهوری

معرفی منابع و نمونه سوالات عمومی و تخصصی برای موفقیت در آزمون استخدام نهاد ریاست جمهوری

سوالات عمومی آزمون نهاد ریاست جمهوری شامل: معارف اسلامی، زبان و ادبیات فارسی، زبان و ادبیات انگلیسی، اطلاعات عمومی، دانش اجتماعی و سیاسی، مهارت های کامپیوتری و فناوری اطلاعات، ریاضی و‌ آمار مقدماتی و‌ هوش و‌ توانمندی ذهنی است.
اقلیت های دینی موظف به پاسخگویی سوالات معارف اسلامی نمی باشند و امتیاز آن، بین سایر سوالات تقسیم می شود.
نمونه سوالات تخصصی برای هر کدام از شغل های انتخابی متفاوت می باشد که با مراجعه به دفترچه عمومی می توان از آنها اطلاع داشت.

نحوه ورود به سامانه آزمون استخدامی نهاد ریاست جمهوری

نهاد ریاست جمهوری هم زمان با سایر دستگاه های اجرایی، آزمون فراگیر استخدامی مورد نظر خود را برگزار می کند. مجری برگزاری این آزمون، سایت سازمان سنجش و آموزش کشور می باشد که متقاضیان با ورود به این سایت و خواندن اطلاعیه ها و دانلود دفترچه عمومی میتوانند اطلاعات لازم را برای ثبت نام در آزمون، کسب کنند. متقاضیان رشته های حسابداری، مهندسی پلیمر، حقوق، امور دفتری، مهندسی مکانیک، کارشناس برنامه ریزی، کارشناس اقتصاد، مهندسی صنایع و سایر رشته های مندرج در جدول عمومی، می توانند در این آزمون شرکت کنند.
keyboard_arrow_up